17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Путин: Има напредок во преговорите со Украина

Најчитани вести

Рускиот претседател Владимир Путин денеска нагласи дека има одреден напредок во разговорите на Москва со Украина, но не даде детали.

„Има одредени позитивни поместувања, ми велат преговарачите од наша страна“, рече Путин на средбата со неговиот белоруски колега Александар Лукашенко, додавајќи дека разговорите продолжуваат „практично на дневна основа“.

Путин не прецизира за каков прогрес се работи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com