10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Путин ги воодушеви бразилските специјалци

Најчитани вести

Претседателот на Русија Владимир Путин ги „шокираше“ бразилските специјалци. Рускиот претседател тргнал кон авионот, но потоа се завртел и сторил нешто што долго ќе се памети.

Путин по самитот БРИКС пред да замине за Русија се фотографирал и поздравил со бразилските специјалци кои се грижеле за неговата безбедност за време на неговиот престој во оваа јужно американска земја.

Рускиот претседател во знак на благодарност се ракувал со секој од специјалците и се фотографирал со нив, пред да се качи во авионот.

Путин тоа го сторил надвор од протоколот, што не е за изненадување . Пред неколку години Владимир Путин на самитот Г-2- во Австралија застанал да се поздрави со мотоциклист од австралиската сообраќајна полиција кој го следел неговото возило.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com