10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Путин: Без гас повторно би можеле да се вратиме во пештерите

Најчитани вести

Рускиот претседател Владимир Путин остро ги критикуваше повиците за намалување на зависноста од гасот, како енергент, нагласувајќи дека таквите идеи би можеле да доведат до тоа луѓето повторно да живеат во пештерите.

„Кога луѓето ќе изнесат такви идеи, мислам дека отвораат врата за враќање на човештвото во пештера“, рекол Путин.

Рускиот претседател рекол дека на сегашното ниво на технолошки развој човештвото без јаглеводород, нуклеарна енергија и хидроелектрани, едноставно не може да преживее и да ја сочува цивилизацијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com