Home » Пукна љубовта која траеше 12 години: Шакира и Пике се разделуваат?

Пукна љубовта која траеше 12 години: Шакира и Пике се разделуваат?

by Журнал.мк

На љубовната приказна која започна пред 12 години на Светското првенство во Јужна Африка изгледа и дојде крајот.

Според „Ел Периодико“, неколку соседи во зградата во текот на минатата недела неколку пати го виделе фудбалерот како влегува и излегува од станот кој го имал уште кога бил слободен дечко, а тој наводно бил виден на ноќно излегување со група пријатели, меѓу кои и фудбалерот Рики Пуиг.

Исто така, во најновата песна на Шакира „Te Felicito“, која беше објавена оваа година, многумина ја „видоа“ нејзината „пресметка“ со човекот со кој ги помина последните 12 години.

За да те комплетирам, се уништив. Бев предупредена, но не обрнав внимание. Сфатив дека се од тебе е лажно и тоа беше капката што ја прели чашата. Немој да ми кажуваш дека ти е жал, иако изгледаш искрено. Добро те познавам и знам дека лажеш.Честитки за добрата глума во која ме убеди. Среќно со понатамошните улоги добро изгледаш во таа претстава “се зборовите на песната”Тe Felicito“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More