21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Пукање пред болница во Париз, едно лице убиено, напаѓачот во бегство

Најчитани вести

Едно лице загина, а едно е рането во пукање пред болница во Париз. Напаѓачот побегнал со мотор, пренесуваат француските агенции.

Информациите за нападот ги објави АФП, повикувајќи се на извори блиски до полицијата.

Нападот се случил пред болницата Херни-Данан во 17-тиот париски арондисман. Станува збор за болница во сопственост на Црвениот крст.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести