Home Свет Пукање во Чикаго: Едно лице загина, неколку се ранети

Пукање во Чикаго: Едно лице загина, неколку се ранети

by admin

Едно лице загина, а четворица се повредени во престрелка во Чикаго, соопштија денеска локалните власти.

Портпаролот на полицијата изјави дека престрелката се случила синоќа околу 22 часот и 40 минути во северниот дел на градот.

Едно лице почина, а другите четири се префрлени во локалните болници.

Нивната состојба варира, од сериозна до критична, објави Чикаго Сан Тајмс.

Полицијата не ги соопшти имињата на жртвите и нивната возраст, а засега нема информации за позадината на пукањето, како и за осомничените.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More