7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Пукање во училиште во САД, ранети се две лица

Најчитани вести

Полицијата според првичните информации потврдила дека две лица се застрелани.

Во едно средно училипте во местото Њупорт Њуз во Вирџинија денес дошло до пукање.

Полицијата според првичните информации потврдила дека две лица се застрелани.

Како што известуваат тамошните локални медиуми дветелица итно се префрлени во болница со прострелни рани после кавга во улилиштето во Њупорт Њуз.

Наводно не станува збор за рани опасни по живот.

Засега нема информации за напаѓачот или напаѓачите а полицијата останатите ученици ги евакуирала на училишниот тениски терен каде родителите можат да ги земат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com