34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Пукање во Тафталиџе – едно лице убиено, едно рането

Најчитани вести

Вечерва во скопската населба Тафталиџе се случило убиство, а како што наведуваат од МВР, причините за убиството се нарушени семејни односи и нарушени имотно – правни односи.

„Околу 19,40 пријавено е дека во продавница на ул. „Московска“ (непосредно до Зелен Пазар – Тафталиџе), извршено е убиство од страна на сопственикот на продавницата – В.Ш. (55), кој по расправија, со пиштол пукал кон С.Д. (55), негов зет за сестра, кој починал на лице место, а Ф. Д. (25), внук од сестра, е погоден со куршум во десната нога и е пренесен во Ургентен Центар, каде му се укажува лекарска помош, информираат од МВР.

Сторителот е приведен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com