Home » Пукање во Сомбор, има ранети

Пукање во Сомбор, има ранети

by Журнал.мк

Пукање имало попладнево во српскиот град Сомбор, каде неофицијално две лица се ранети. Нешто пред 17 часот полицијата добила дојава дека едно лице пука во неговата куќа, по доаѓањето на местото на настанот, сопственикот на куќата отворил оган кон полицијата. При тој напад двајца членови на полициските сили се здобиле со повреди, прострелни рани кои не се опасни по живот. Напаѓачот е ранет во вкрстен оган и е надвор од животна опасност. По пукањето тој е совладан и пренесен во Општата болница во Сомбор. Полицијата е на местото на настанот и увидот е во тек. На целата драма наводно и претходела расправија во семејството по што мажот почнал да пука.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More