7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Пукање во Скопје, најмалку две лица повредени

Најчитани вести

Најмалку две лицa се повредени во денешниот инцидент во Скопје во кој било користено и огнено оружје.

Според информации на Сител во моментот на еден од повредените на околу 30 годишна возраст му се изведува хируршки зафат.

Имал огнострелна рана во пределот на стомакот. Другиот повреден поради сериозноста на повредите веднаш бил префрлен во Клиничкиот Центар Мајка Тереза.

Повеќе детали од МВР најавија за подоцна. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com