18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Пукање во болница во Чешка, најмалку шестмина убиени

Најчитани вести

Шест луѓе се убиени во пукање во болница во Чешка, објави Би-би-си. Нападот се случил утрово околу 7 часот. Полицијата ја евакуирала полицијата, а се трага по напаѓачот, кој е во бегство.

На местото на инцидентот пристигна и специјална полиција. Претходно полицијата соопшти дека четворица луѓе се убиеби а двајца тешко ранети, но бројот на мртвите порасна на шест.

„Полициската интервенција се уште е во тек. За жал, во нападот убиени се повеќе луѓе. Нема да коментирам детали. Полицијата работи се што може за да ја реши оваа ситуација“ рекол чешкиот министер за внатрешни работи, Јан Хамацек.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com