18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

ПСЖ тргнува по потписот на новата ѕвезда на италијанскиот фудбал

Најчитани вести

ПСЖ пред неколку години на италијанските великани им го „украде“ Марко Верати, а сега истото ќе се обиде да го направи со уште еден млад, талентиран фудбалер од Италија.

Како што се пренесува овој пат станува збор за 19-годишниот фудбалер за врска на Бреша, Сандро Тонали.

Ниту Тонали нема искуство од играње во Серија А, исто како што немаше ниту Верати, па тоа нема да ги спречи парижаните да се обидат да го доведат на „Паркот на принцовите“.

Младиот италијански репрезентативец наводно бил голема желба на новиот спортски директор на ПСЖ, Леонардо кој го следел Тонали уште додека работел во Милан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com