-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

ПСЖ стана клуб кој издвојува најмногу за плати во цел свет

Најчитани вести

Пари Сен Жермен го комплетира трансферот на Лионел Меси кој потпиша соработка на две години со опција да продолжи на уште една. На годишно ниво ќе добива неверојатни 35 милиони евра, а како што е познато тој дојде како слободен играч.

Па така ПСЖ стана клуб кој издвојува најмногу пари за плати на фудбалери. Французите на годишно ниво ќе плаќаат дури 302,7 милиони евра и со тоа ги поминаа Реал Мадрид, Манчестер Сити и други великани.

Реал падна на втората позиција со 250,7 милиони евра, а трет е Манчестер Јунајтед со 237,7 милиони евра за плати. Барселона која направи рез ова лето ги смали трошоците за плати и стигна до 230,6 милиони. Во топ 10 листата се уште Јувентус, Баерн и Челзи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com