17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

„ПСЖ се послаби од лани, не разбирам зошто се фаворити во ЛШ“

Најчитани вести

Клуб Бриж приреди изненадување во Лигата на шампионите. Белгискиот клуб одигра 1:1 со фаворизираниот ПСЖ, чии напад прв пат сезоната го предводеше можното трио Нејмар-Меси-Мбапе.

Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Мајкл Овен, во анализата за „БТ Спорт“, рекол.

„Ова напаѓачко трио го прави ПСЖ послаб од минатите сезони, не разбирам зошто тие се фаворити за трофејот во ЛШ. Мислам дека англиските тимови се многу, многу подобри“.

Со анализата на Овен не се согласил неговиот колега, Рио Фердинанд.

„Ако направите добра соработка во редот за врска со Вајналдум, Верати и Геј, тогаш имате луѓе кои можат да ја донесат топката до одличните играчи во нападот. Тие во секој момент можат да му наштетат на противникот. Понекогаш напаѓачите мора да се ангажираат во одбраата, видов дека тоа го прави Нејмар. Мбапе е доволно млад да може да го прави тоа и тој мора да игра и дефанзивно“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com