23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

ПСЖ се договори со Кристоф Галтие за тренерската позиција

Најчитани вести

Францускиот првак Пари Сен Жермен го договори Кристоф Галтие за нов тренер. Тој ќе добие двегодишен договор, со опција и за трета дополнителна сезона доколку двете страни бидат задоволни од соработката.

Галтие, сепак, нема да може да седне на клупата на „светците“ додека ПСЖ не го раскине договорот со Маурисио Покетино. Аргентинецот треба да добие 15 милиони евра отштета за предвремениот раскин на соработката.

Новиот спортски директор Луис Кампос во меѓувреме ги разгледува опциите за ангажман на неколку нови засилувања. ПСЖ го посакува дефанзивецот Милан Шкриниар од Интер, но бара засилувања и за средниот ред и за нападот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com