12.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

ПСЖ сака Реал да го вклучи Куртоа за трансфер на Нејмар

Најчитани вести

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид преговара со францускиот ПСЖ за трансфер на бразилскиот напаѓачот Нејмар, пренесуваат шпанските медиуми. Според „Ел Чирингвито”, Реал Мадрид би сакал да го вклучи Кејлор Навас во договорот, но, парижаните не се задоволни од понудата. Тие би сакале да го видат голманот Тибо Куртоа при евентуален договор за Бразилецот.

Во сезоната 2018/19 година, Нејмар одигра 28 натпревари за ПСЖ, постигна 23 голови и 13 асистенции. Моменталната цена на Нејмар е околу 180 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com