Home » ПСЖ сака Меси да остане во Париз до 2024 година

ПСЖ сака Меси да остане во Париз до 2024 година

by Журнал.мк

Францускиот шампион Пари Сен Жермен сака да го задржи Лионел Меси и по јуни 2023 година, до кога има важечки договор со клубот. Раководството на „светците“ веќе му најавило на Аргентинецот дека е добредојден во Париз до 2024 година.


Новиот тренер Кристоф Галтие очекува Лео Меси во новата сезона да игра многу подобро од првата година во Париз, а тој не претставува товар на клубот и покрај огромната плата.

ПСЖ пријави големи приходи од рекламирање и продажба на производи откако Лионел Меси дојде на „Паркот на принцовите“. Минатата сезона ПСЖ продаде над еден милион дресови, што е првпат во клупската историја. Дури 60% од нив биле со името и бројот на Лео Меси.

Приходите од реклами исто така се зголемени за 13%, најмногу поради ангажманот на 10 нови спонзори што пристигнаа веднаш по потписот на Лионел Меси.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More