8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

ПСЖ почна разговори со Џан

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Јувентус, Емре Џан може да ја продолжи кариерата во Франција. Според „Фут Меркато“, ПСЖ веќе одржа првични разговори со претставник на 25-годишен Германец. Трансферот може да се случи во јануари следната година.

Оваа сезона, Џан играше на само четири натпревари во сите натпреварувања.

Џан пред Јувентус беше дел од Ливерпул, а има играно и во Баер Леверкузен и Баерн Минхен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести