7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Дибала, но тој сака да остане во друштво на Роналдо

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, може да замине во Пари Сен-Жермен. Шампионот на Франција понуди 60 милиони евра за аргентинскиот фудбалер, пренесуваат тамошните медиуми.

Сепак за да се реализира овој трансфер ќе треба да се согласи и играчот кој досега изјавуваше дека би сакал да остане во Јувентус.

Претходно беше објавено дека и Манчестер Јунајтед е заинтересиран за услугите на 25-годишниот Дибала.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести