Home » ПСЖ и дефинитивно е пред договор co Нагелсман

ПСЖ и дефинитивно е пред договор co Нагелсман

by Lina Muslija

ПСЖ и дефинитивно е пред договор со ново тренерско име. Нов тренер на францускиот шампион, како што информираат медиумите од оваа земја, ќе биде германскиот стратег, Јулијан Нагелсман.

Нагелсман изминатава пролет неочекувано доби отказ од Баерн Минхен, во меѓувреме ги одби понудите од Челси и Тотенхем, па сега е пред договор со ПСЖ.

Германскиот тренер би дошол на местото на Криштоф Галтие, кој по само една сезона доби отказ од управата на ПСЖ. Изминативе денови Французите беа одбиени од неколку тренери, меѓу кои и Зинедин Зидан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More