12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

ПСЖ знае кого ќе го ангажира како замена за Мбапе

Најчитани вести

Францускиот фудбалски репрезентативец, Килијан Мбапе, речиси сигурно ќе го напушти ПСЖ следното лето, поради што раководството на „светците“ од Париз веќе на големо се во потрага по негов наследник. Договорот на Мбапе завршува во 2022 година, а нов договор нема на повидок, поради што речиси е сигурно дека ќе биде продаден по завршување на сезоната.

Прв на списокот желби во ПСЖ е напаѓачот на англискиот Ливерпул, Мохамед Салах, кој според „ТФ1“ веќе има начелен договор со тимот од Париз. Но, со оглед што станува збор за период од неколку месеци во кои може да се случат многу работи, поради што втора опција на ПСЖ како замена за младиот голгетер е Хари Кејн од Тотнем.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести