Home » ПСЖ го раскина договорот со Почетино

ПСЖ го раскина договорот со Почетино

by Журнал.мк

ПСЖ официјално го раскина договор со досегашниот тренер Маурисио Почетино. Тој заминува по само една сезона мината на „Паркот на принцовите“.

Аргентинскиот стратег ја освои титулата во првенството на Франција, но тоа не беше доволно за да остане на кормилото и следната сезона.

ПСЖ закажа прес-конференција за 14 часот, на која се очекува да биде претставен новиот тренер, Кристоф Галтие од Ница.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More