25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

ПСЖ ги замоли ултрасите да имаат милост кон Нејмар

Најчитани вести

Откако пропадна трансферот на Нејмар во Барселона, управата на ПСЖ ќе се обиде да ги смири односите меѓу Бразилецот и нивните најверни навивачи на трибините.

Бразилецот барем до наредното лето ќе игра во ПСЖ, но сигурно ќе се соочи со навреди од трибините или транспаренти и скандирања, како што се случи тоа на отворање на француското првенство.

Поради таа причина, управата побара состанок со двете најголеми навивачки групи на ПСЖ и ги замоли да имаат милост кон Нејмар и да не го навредуваат.

Едната од двете групи ветила дека ќе престане со навредите кон Бразилецот, додека втората не сакала да открие како ќе се однесува кон Нејмар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com