27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Прошетка по Њујорк со чанта вредна повеќе 12.000 евра

Најчитани вести

Уживаме во божикниот дух на Њујорк, изјавила Ким Кардашијан Вест. Американската старлета заедно со својот сопруг и рапер, Канје Вест, отпатуваа во Њујорк каки би просуствувале на отварањето на операта Мери.

Ким во друштво на сопругот и ќерката Норт и синот Сеинт се прошетаа по градот и го окупираа вниманието на обожаателите. За операта на Бродвеј, Ким облекла тесен кадифен фустан, но ништо помалку не беа дотерани ниту нејзините деца поради што старлетата се нашла на мета на критики.

– Како можеш да и дозволиш на петгодишната ќерка да носи чанта од неколку десетици илјади долари – запрашаа фановите откако Норт се прошета со Биркин чанта вредна 12.000 долари.

Иако семејството Кардашијан Вест е вредно неколку милијарди, Ким повеќе пари дала до знаење дека ги учи на скромност своите деца.

– Од нивната соба ги извадивме телевизорите, како и шминката од собата на најстарата ќерка. Канје е строг татко и сака во домот да се почитуваат неговите правила – признала Ким.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com