9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Професорка од Правен приведена на скопскиот аеродром

Најчитани вести

Рано утринава се случувала вистинска драма на скопскиот меѓународен аеродром.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во 02:30 часот полициски службеници ја лишиле од слобода К.Р.А.(50) од Скопје, затоа што го нарушила јавниот ред и мир со викање.

Според полицијата, таа непристојно и дрско се однесувала и ги навредувала полициските службеници кои извршувале службени дејствија.

Неофицијално, станува збор за професорка на скопскиот правен факултет, која всушност направила инцидент кога и била побарана потврда за вакцинација.

Нејзе и бил изготвен записник за констатиран прекршок по член 4 и член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com