Home » Против судијката од Градачац е оформен случај по свирепото тројно убиство

Против судијката од Градачац е оформен случај по свирепото тројно убиство

by Журнал.мк

Дисциплинскиот обвинител на Босна и Херцеговина отворил случај против судијката Лејла Нумановиќ од Градачац, која на предлог на полициската управа Градачац одбила да изрече забрана за задржување на човекот кој потоа ја уби Низама Хеќимовиќ, дознава Н1.

Како што е наведено, Дисциплинското обвинителство ќе ги испита релевантните факти за случајот, со цел да ги испита наводите за повреда на службената должност на судијата во процесот на одлучување.

За потсетување, Нермин Сулејмановиќ во петокот брутално ја ликвидираше својата невенчана сопруга Низама Хеќимовиќ и уби уште две лица, рани три, а потоа се самоуби.

Како што е познато, само четири дена пред убиството на судијката на Општинскиот суд во Градачац, Лејла Нумановиќ донела одлука со која го отфрлила предлогот на полициската управа Градачац да се изрече забрана на Нермин Сулејмановиќ да ја вознемирува Хеќимовиќ, демне и и се приближува.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More