Home » Противвоздушна вежба на аеродромот во Таојуан на тајванската армија

Противвоздушна вежба на аеродромот во Таојуан на тајванската армија

by Журнал.мк

Тајванската армија спроведе противвоздушна вежба на аеродромот во Таојуан. Меѓународниот аеродром е важна воздушна врска на Тајван со другите земји. На еден час беше прекинат комерцијалниот воздушен сообраќај.

Хан Куанг се најголемите годишни вежби кои имаат за цел да ги прикажат одбранбените способности на тајванската војска во случај на напад од Кина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More