10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

„Протекоа“ нови детали: Кание се пресели во Лондон по разводот?

Најчитани вести

Откако низ светот одекна веста за разводот на најпознатата старлета Ким Кардашијан (40) и раперот Кание Вест (43), постојано излегуваат нови детали.

Сега светските медиуми најавуваат како музичарот сериозно размислува да се пресели во Европа по разводот, а Лондон е на врвот на неговата листа. Извори велат дека тој ги проучувал домовите кога ја посетил главниот град на Велика Британија во октомври.

24sata

Кание им соопшти на своите пријатели дека својата иднина ја гледа во Лондон кога ќе се финализира разводот. Тој исто така сака да го прошири својот хор во Европа, со кој редовно настапува на „неделните услуги“, и смета дека Лондон би можел да биде добар почеток за тоа – изјави извор за Мирор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести