33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Пропадна трансферот на Фернандеш во Манчестер Јунајтед

Најчитани вести

Трансферот на ѕвездата на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед е пред пропаѓање, пишува „Скај Спортс“.

Португалецот беше главна трансфер цел на „црвените ѓаволи“, но малку е веројатно тој да пристигне на „Олд Трафорд“ ова лето.

Според „Скај“, раководството на Манчестер Јунајтед ќе даде приоритет на другите трансфери.

Има шанса Јунајтед да нема да има доволно пари за да го привлече Фернандеш, кој чини над 65 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com