24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

ПРОПАДНА И СЕДМИОТ БРАК: Се разведе Лери Кинг

Најчитани вести

Познатиот ТВ-водител Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга, Шон Саутуик Кинг, по речиси 22 години брак.

Кинг (85) вчера ги поднел документите за развод во Врховниот суд на Лос Анџелес. Причината што ја посочил, гласи: „ненадминливи разлики” со својата 26 години помлада сопруга.

Ова за многумина е изненадување, оти нивниот брак важеше за еден од најстабилните во светот на славните во САД. Тие имаат и два сина.

Лери Кинг се ожени со Шон 1997 година и таа беше негова седма сопруга по Фреда Милер, Анет Каје, Алејн Акинс, Мики Сетфин, Шерон Лепор и Џули Александер./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com