10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Пронајден пиштол, приведен 23 годишен скопјанец кој бегал од полицијата

Најчитани вести

На 28.02.2022 во 21.35 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.М.(23) од Скопје.

-Тој не застанал на даден знак за запирање и со возило „сеат алтеа“ без регистарски ознаки, кое го управувал, се обидел да побегне, но набргу бил фатен и кај него бил пронајден пиштол, информираат од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 396 од Кривичниот законик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com