4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Пронајден кокаин при претрес во Куманово

Најчитани вести

Вчера полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Р.(28) од Куманово, соопшти полицијата.

Како што соопшти МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени околу 350 грама кокаин и две дигитални ваги.

  • Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Најнови вести