-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

Најчитани вести

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди” со струшки регистарски ознаки, во кое биле двајцата, бил пронајден и одземен кокаин.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести