Home » Пронајдено тело кое одговара на Матеј Периш, таткото се упатил кон Белград

Пронајдено тело кое одговара на Матеј Периш, таткото се упатил кон Белград

by Журнал.мк

Во водите на Дунав денеска било пронајдено тело кое според описот и облеката одговара на исчезнатиот Матеј Периш.

Таткото на Матеј за српските медиуми изјави дека полицијата го известила дека е пронајдено тело кое одговара на неговиот син и тој од Сплит се упатил кон Белград

-Треба да се спореди и ДНК, но, според облеката, пронајденото тело одговара на описот на Матеј. Ете, тоа можам да ви кажам, немам ништо друго засега. Многу ми е тешко и очекувавме некоја посреќна информација, но секоја вистина е вистина и мораме да се соочиме со неа, јас и моето семејство. Тоа е така, ништо повеќе не можам да кажам. Многу ми е тешко, изјави Периш.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More