15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Пронајдено и приведено лицето кое запали два автомобили пред познат хотел во Охрид

Најчитани вести

Пронајдено и приведено лицето кое запали два автомобили пред познат хотел во Охрид, дознаваме од полициски извори. Се очекува да му се одреди мерка притвор. Полицијата овој случај го расветлува многу брзо. Сега се откриваат причините за мотивот на лицето да го изврши овој чин.

Инаку настанот се сличи на 25.03.2021 година во време на полициски час. Во 22 часот, во СВР Охрид, било пријавено опопожарување во две патнички возила, „Опел Виваро“, со охридски регистарски ознаки и „Сеат Ибица“, со скопски регистарски ознаки, паркирани пред хотелски објект во Охрид. Пожарот, во кој нема повредени лица,беше изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести