14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Пронајденото тело во Дунав не е на Матеј

Најчитани вести

Обдукцијата на деловите од телото пронајдени во Дунав кај Костолац завршена е вчера, дознава Телеграф.рс.

Се работи за маж со покрупна градба, најверојатно спортист.

„Ќе биде поднесена иницијатива до полицијата да се добие ДНК профил“, вели извор за Телеграф. Тогаш би требало да се дознае иденитетот на мажот.

Ненад Периш: Не се работи за Матеј

Како што се ппишува изминатите денови, се претпоставуваше дека сепак не се работи за Матеј Периш од Сплит, кој ден пред нова година исчезна во Белград и од тогаш трае потрагата по него.

Неговиот татко Ненад Периш, за „Слободна Далмација“ коментираше дека не се работи за неговиот син.

„Да, ме известија за тој пронајдок, како и секоја пат досгеа што ме извесуваа кога ќе најдеа тело или некој човек. Но, лицето кое е пронајдено на себе имало црни патики, додека Матеј кога исчезнал имал бели патики, со што е отстранета можноста дека можеби се работи за него“, рече Ненад за „Слобдона Далмација“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com