4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Пронајдени 79 мигранти во камион кај Гевгелија

Најчитани вести

При контрола на товарно возило со македонски регистарски таблици вчера кај местото викано „Касарна“ во Гевгелија полицијата пронашла 79 мигранти. Возачот на возилото е лишен од слобода и предаден за натамошна постапка.

Како што информира МВР, товарното моторно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.Ќ.(25) од Богданци-Стојаковово било сопрено во 12:15 часот од страна полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор „Богородица“ со полициски службеници од Република Унгарија, во Гевгелија на место викано „Касарна“.

По извршената проверка било утврдено дека возилото било сопственост на И.С.(32) од Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести