Home » Пронајдени 10 мигранти во „ауди“

Пронајдени 10 мигранти во „ауди“

by Журнал.мк

МВР информира дека биле пронајдени 10 мигранти во патничко моторно возило „ауди а8“ со скопски регистарски ознаки.

-На 26 февруари околу 20 часот при вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, од страна на полициски службеници бил даден знак да застане на патничко моторно возило „ауди а8“ со скопски регистарски ознаки, но возачот не го запрел возилото туку се дало во бегство кон Куманово. Потоа возачот го оставил возилото кај мостот на влез за село Романовце и се дал во бегство. При извршениот преглед на возилото пронајдени биле 10 илегални мигранти од Пакистан, соопшти полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More