27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Пронајдена марихуана кај 35-годишен тетовец

Најчитани вести

Тетово, 27 ноември- Вчера околу 21.30 часот во тетовското село Боговиње, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Р.И.(35) од с.Синичане, тетовско, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил здржан во полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com