19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Пронајдена марихуана кај млад скопјанец

Најчитани вести

Скопје, 5 ноември- Приведено едно лице од Скопје, на 24-годишно момче му пронашле марихуана.

Според информациите на МВР, вчера во 23.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје од ул.„Петар Ацев“ ги лишиле од слобода М.У.(24) од Битола и М.И.(34) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com