31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Пронајдена дрога во Штип

Најчитани вести

Полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.Ш.(38) и Д.Ш.(36), во чиј дом е пронајдена марихуана.

Како што информира денеска МВР, лицата биле лишени од слобода вчера попладне во 17:30 часот. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени саксија со канабис, исушени листови од канабис, дробилка, боев куршум за автоматска пушка и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com