-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Пронајдена дрога во штипскиот затвор

Најчитани вести

На 01.09.2021 во 16:08 часот во СВР Штип, од Казнено поправниот дом Затвор Штип било пријавено дека во затворот била пронајдена прашкаста материја.

Од страна на полициски службеници од СВР Штип била одземена прашкастата материја и предадена за вештачење. Се работи на расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com