25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Најчитани вести

Приведен 24-годишен тетовец кај кого била пронајдена дрога.

Според информациите од МВР, синоќа при преглед на возилото „Голф“ на А.А. од тетовското село Јеловјане, биле пронајдени и одземени марихуана бела тврда материја и еден нож.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com