14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

Најчитани вести

Синоќа на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид бил приведен А.К. (31) од Ресен откако во неговото возило „фолксваген голф“ полицијата пронашла марихуана и прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com