Home » Пронашол рачна бомба пред својот дом во Карпош

Пронашол рачна бомба пред својот дом во Карпош

by Журнал.мк

Во полициската станица Карпош, вчера попладне 44-годишниот Ш.А. пријавил дека во дворот од неговата куќа, пред влезната врата, пронашол рачна бомба, соопшти полицијата.

Полициски службеници излегле на терен и бил извршен увид од нивна страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More