Home » Промоција на програмата за инклузија на лицата со попреченост

Промоција на програмата за инклузија на лицата со попреченост

by Журнал.мк

Во Скопје денеска ќе се одржи промоција на програмата за инклузија на лицата со попреченост, но и презентација на клучните наоди од Анализа на состојбата на правата на лицата со попреченост во Северна Македонија, од страна на Обединетите нации.

На настанот најавено е обраќање на министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, министерот за здравство Беким Сали и постојниот координатор на Обединетите Нации во Северна Македонија, Росана Дуџак.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More