17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Промовирана аудиокнигата „Ова не е крај“ посветена на Тоше Проески

Најчитани вести

Националниот сојуз на слепите на Република Северна Македонија денеска ја промовираше аудиокнигата „Ова не е крај“ посветена на Тоше Проески, како и звучното месечно списание „Панорама“, кое е гласник на Сојузот за информирање на слепите и слабовидните лица од земјава и од регионот.

Министерот за култура Хусни Исмаили посочи дека Министерството со години ја поддржува издавачката дејност на Националниот сојуз на слепите и оти посветено работат на спроведување на политиките за надминување на различностите, за кршење на бариерите, на намалување на границите и на разликите помеѓу луѓето од каков било вид.

На свеченоста во Националниот сојуз на слепите, организирана по повод 15 октомври-Светскиот ден на Белиот стап се обрати претседателот на Сојузот, Жарко Селковски, а беа промовирани и последните броеви од списанието „Панорама“, соопшти Министерството за култура.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com