11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Променливо облачно и студено време со сончеви периоди

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне до 7 степени

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com