14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд

Најчитани вести

Денеска времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови од земјата.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степени.

Во Скопје, променливо облачно со умерен до засилен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 21 степена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com