-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Променливо облачно време со утринска магла

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде од 2 до 6, а максималната од 8 до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со утринска слаба магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Под влијание на влажен бран, од утре ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во западните делови. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com